8 vecí pre novopečenú mamičku

Nedávno som v jednom „mamičkovskom“ časopise narazila na dvojstranu, ktorá ponúkala tipy na darčeky pre budúce resp. čerstvé mamičky. Čo im priniesť, keď prídete pozrieť bábätko. Neviem, kto a na základe čoho dával ten materiál dokopy, ale vyznelo to skôr inzertne ako reálne. Hneď prvý tip bol totiž retro kočík. Po prvé, je to dosť nákladná položka (veď áno, môžete sa poskladať) a po druhé, nemyslím si, že až tak veľa mamičiek po niečom takom túži. A ak predsa, ako sa hovorí, dobre si rozmysli svoje želania, mohli by sa ti splniť. To sa stalo mojej kamarátke, ktorá raz  stretla v nákupnom centre neuveriteľne štýlovú mamičku. Ladne vplávala do obchodu aj s dieťaťom v úúúúžasnom retro kočíku. A tak keď sa kamarátke narodil druhý syn, zohnala si retro kočík spod ruky aj ona. O pár mesiacov som bola tehotná i ja a dávala mi rady, ako vyberať kočík (o tom niekedy nabudúce) a prišla reč aj na retro záležitosť. „Splnila som si sen, ale na naše chodníky a počasie je to zbytočný luxus. Malý sa v ňom viezol asi trikrát. Potom som už využívala viac trojkombináciu,“ priznala kamarátka. Nehovoriac o tom, že býva v priestrannom dome a tak mala kde kočíky skladovať.

Ale aby som sa dostala k veci, ak vás čaká návšteva a vy chcete obdarovať mamičku a dieťa niečím pekným a praktickým, ponúkam vám zopár nápadov. Ešte pred tým, ale upozorním na niekoľko evergreenov, ktorým by som sa pri nákupe radšej vyhla.

Jednorazové plienky – viete isto, že mamička plánuje používať jednorázovky? V dnešnej dobre totiž stále viac mamičiek uprednostňuje látkové plienky. Nehovoriac o tom, že bábätko nemusí na niektoré značky plienok dobre reagovať.

Cumlíky – opäť platí to vyššie. Čo ak mamička nechce dieťa naučiť používať cumlík?

Albumy, do ktorých sa zaznamenávajú pokroky bábätka – stavme sa, že už dve také veci mamička dostala, alebo dostane od niekoho iného.

Kozmetika – ak už ju chcete kúpiť, vždy sa spýtajte, akej značke dáva mamička prednosť.

 

Čo by mamičku (a bábätko) mohlo potešiť

www.pletiemepredeti.sk
http://www.pletiemepredeti.sk

Detská deka – letné aj zimné variácie sa vždy zídu. Pekné veci nájdete napríklad na www.pletiemepredeti.sk.  Deka na obrázku je určená na jar/leto a stojí 18 €.

www.kikko.sk
http://www.kikko.sk

Látkové plienky – tie bambusové sú neuveriteľne mäkké, aj keď sa nežehlia. Môžete zaobstarať biele, alebo rôzne vzorované. Plusom je, že sú dostupné aj v DM drogérii. Ak chcete ale niečo “špeci” kliknite na www.kikko.sk. Trojicu plienok so srdiečkovým vzorom kúpite už za 12,40 €.

www.bambini.sk
http://www.bambini.sk

Fľašky – tých nie je nikdy dosť. Veľmi pekné sú od výrobcu Suavinéx. Kúpite ich napríklad na www.bambini.sk. Cena začína už okolo ôsmich eur. Ale dobrý výber nájdete opäť v DM drogériách.

www.lieky24.sk
http://www.lieky24.sk

Teplomer – mať teplomer určený iba pre bábätko je super vec. Mať také teplomery dva, je ešte lepšie. Ocenia to najmä mamičky, ktoré často s drobcom cestujú. Takže jeden teplomer majú vždy po ruke v prebaľovacej taške. Jasné, že zrejme doma má každá mamička digitálny teplomer. Ale mať jeden do zálohy je dobrý nápad. S takýmto darčekom teda nešliapnete vedľa. Ideálne je, ak má teplomer ohybnú koncovku, ako ten od Microlife. Kúpite ho napríklad na www.lieky24.sk za 6,79 €.

www.feedo.sk
http://www.feedo.sk

Kúpacia alebo šušťavá knižka – raz ju dieťatko určite využije. Kúpite aj na www.feedo.sk.

www.eduhracky.sk
http://www.eduhracky.sk

Prvé hračky – namiesto plastových vecičiek skúste siahnuť po niečom drevenom. Táto neuveriteľne krásna hrkálka stojí 9,99 € a kúpite ju na www.eduhracky.sk.

Uspávanky – alebo iné pesničky pre deti (predáva napr. www.gorila.sk)

Kniha pre mamu – za seba môžem odporučiť knihu Tajemství klidného dítěte od Tracy Hogg. (predáva napr. www.martinus.sk)

 

 

 

 

 

 

 

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

One thought on “8 vecí pre novopečenú mamičku

  1. ja by som doplnila teraz taku novinku vo svete cumlikov a to cumel od nuk,cz, ktory kopiruje zensky prsnik a tym babu nijak nenarusa zdravy vyvoj a babatko si nan krasne rychlo navykne a upokoji sa

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: