Bezpečná zubná pasta pre deti

Bez komentárov

DSC_0013DSC_0017DSC_0030DSC_0042DSC_0005 (2)

Moja kamoška Lenka, ktorá má dve deti, ma pravidelne pri rôznych príležitostiach zásobuje vecami, o ktorých som ani netušila, že existujú. Nedočítala som sa totiž o nich v žiadnom mamičkovskom časopise a nenašla som ich v bežných obchodoch. Takým prípadom je aj zubná pasta a kefka značky Jack N´Jill.

Hanke začali rásť zuby už v štyroch mesiacoch a momentálne jej do kompletného mliečneho chrupu chýbajú už len štyri stoličky. Zúbky som jej čistila najprv gázou, neskôr kefkami na prst až sme skončili pri „normálnych“ kefkách pre deti. Medzi tým sme k Hankinmu prvému roku dostali do daru set (pohárik, kefka a zubná pasta) Jack N´Jill. S používaním sme začali pred pár dňami a už som nadšená. Hanka si totiž niekedy dala a niekedy nedala vyčistiť zúbky. Skúšali sme všeličo, no s krátkodobým efektom. Hneď ako sme ale začali používať zubnú pastu Jack N´Jill s malinovou príchuťou, všetko sa obrátilo k lepšiemu. Teraz si Hanka nechá ochotne vyčistiť zuby aj niekoľko minút!!!! A to už je čo povedať. Najlepšie na tom je, že sa nemusím stresovať, či prehltla alebo neprehltla pastu, pretože táto je absolútne bezpečná pre deti. Zubné pasty Jack N´Jill neobsahujú Sodium Lauryl Sulfat, cukor, fluoridy, konzervanty ani pridané farbivá. Kefka je v biokvalite a má peknú ergonomickú rúčku, takže dieťa ju ľahko uchopí. Čo je ale fakt sila, že okrem hlavy so štetinami, môžete zvyšok kefky smelo dať do kompostu! Rúčka je totiž vyrobená z kukuričného škrobu (a pozor, nie z geneticky upraveného). Vôbec celá filozofia firmy Jack N´Jill je veľmi ekologická. Na nete sa možno dočítať, že spoločnosť založili manželia z Austrálie – Jack a Jill po narodení ich prvého syna. Boli totiž frustrovaní výberom produktov ústnej hygieny pre deti, najmä ak chceli zabrániť zbytočnému kontaktu s chemikáliami. Ich rodina už v minulosti vyrábala zubné pasty (preto je na nich aj uvedené „since 1949“) a tak sa so svojimi skúsenosťami z farmácie pustili do vývoja. Podarilo sa a ich pasta bola spoločnosťou EGW označená za najbezpečnejšiu na svete (viac sa dočítate tu: http://www.ewg.org/skindeep/browse/baby+toothpaste/)

Ja ešte dodávam, že aj napriek tomu, že ide o prudko eko produkty, majú veľmi pekný a jednoduchý dizajn. Ak sa chcete pozrieť na celú ponuku, kliknite sem: http://www.jackandjillkids.sk/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s