Aby nám z tých detských pesničiek nepreskočilo…

Pretože počúvať dookola Kom kom kominár a iné vychytávky môže byť občas poriadny nápor. Tichá domácnosť u nás však nikdy nefungovala a tak vám prinášam pár tipov na dobrú detskú hudbu, z ktorej vám nebude šibať a dieťaťu sa bude isto páčiť.

Nebudem písať o tituloch ako Spievankovo či Fíha Tralala. Tie už buď doma máte, alebo ste ich počuli u kamarátov, prípadne niekde na cvičení či v detskom kútiku. V hudobninách Závodský som natrafila na super detské CD Spievanky, spievanky,  s podtitulom najkrajšie detské ľudové pesničky a riekanky. CD vydal SĽUK a tak ide o naozaj pekné aranžmány. Je to taká veselá hudba na poobedie, keď si chceme s Hankou napríklad zatancovať. Dcérke sa CD veľmi páči, takže ho púšťame dosť často.

Lenže potom som zháňala nejakú upokojujúcu hudbu na večer. Keď sa už chystáme do postele, ale ešte sa trošku hráme, alebo si čítame. Skúsila som preto CD Mozart pro maminky a děti. Hoci je na obale disku spiace dieťa, nenechajte sa ošáliť. Výber Mozartových diel je pestrý a teda sú tam aj také svižnejšie veci. Na ráno je to super kulisa, ale na večer je to otázne.

DSC_0026

A tak som pátrala ďalej, až som dopátrala. V predajni Pískacie tričká na Miletičovej 22 majú CD Uspávanky. Ide o inštrumentálne poňatie nielen slovenských, ale napríklad aj moldavských či rusínskych uspávaniek. A je to mega. Presne niečo také som potrebovala. Pokojné tóny, ktoré vás nerušia, ale naopak pekne sprevádzajú večerom. Nehovoriac o krásnom obale. Vnútri nájdete texty piesní (keby sa vám žiadalo si zaspievať), krátke intro prečo a ako CD vzniklo a niekoľko ilustrácii. Celé je to také pekné, že keby ste to dali niekomu ako darček, tak sa isto poteší.

DSC_0025

V rámci detského pesničkového archívu sa u nás doma vyskytuje aj CD Piesňovisko. Vzniklo v rámci letného tábora umenia Letavy. Sú tam také odpal piesne ako napríklad Karate zajac, Pírsingový los, Šušňový vlak či Děti nelezte do ZOO. Spolu s CD sú k dispozícii texty a maľovanka. Viac tu: http://www.kefoweb.sk/?q=CD_letavska_chasa_piesnovisko

A na záver, ak by ste hľadali nejakú detskú hudbu na youtube.com, odporúčam vám napríklad kanály Lullby World: https://www.youtube.com/user/flashgameforever

Super Simple Songs: https://www.youtube.com/watch?v=e6Vz_x-y-IA

Little Baby Bum: https://www.youtube.com/user/LittleBabyBum

 

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: