Výbava pre bábätko alebo čo sme dali do košíka

Bez komentárov

Niekedy v strede leta sme sa lúčili s kolegyňou, ktorá odchádzala na materskú. Pri tej príležitosti sme sa jej rozhodli poskladať na pár maličkostí pre bábätko. A keďže som mama, tak som nákup týchto vecí, dostala na starosť ja.

Ešte mám v živej pamäti, čo som potrebovala prvé dni po príchode z pôrodnice domov, takže som sa do tejto úlohy pustila s veľkou radosťou. A čo sme teda kolegyni prichystali?

Jednorazové plienky – newborn – dopredu som si zistila, či bude používať jednorázové alebo látkové plienky. Zvolila som túto značku – Babylove, pretože s ňou mám ja a iné mamičky veľmi dobré skúsenosti. Ešte som nepočula, že by bábo na tieto plienky reagovalo vyrážkou. Čo sa bohužiaľ stáva pri takých plienkach, akými sú napr. Pampers. Rovnako dobré skúsenosti mám aj s Babywell z rakúskej Bipy. (kúpené v DM drogérii)

Prebaľovacie podložky – v prvých mesiacoch ich nikdy nie je dosť. (kúpené v rakúskej BIPE)

Vlhčené utierky (DM drogéria)

Antibakteriálne obrúsky (DM drogéria)

Hrkálku (DM drogéria)

Bambusové látkové plienky – tie sú úúúúúplne úúúúžasné. Nájdete ich v DM drogérii. Veľa mamičiek ich obchádza kvôli cene, ale keď ich niekedy vyskúšajú na dotyk, tak ich hneď kupujú. Sú veľmi jemné aj keď ich neožehlíte. Doma mám okrem nich aj bambusovú osušku. Používame ju doteraz.

Body so zapínaním cez celú dĺžku – dobre si spomínam, aká som bola vystresovaná z obliekania malého bábätka a to teda Hanka bola z tých väčších detí. Viem, ako sme zháňali takéto body, aby som sa vyhla obliekaniu cez hlavu. Jediné, čo sme vtedy našli, boli iba pyžamká. Ale aj tie poslúžili. Tieto body som našla v KIKu.dsc_0080dsc_0065dsc_0070dsc_0067dsc_0072

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s