Boli sme v bojnickej ZOO

Bez komentárov

dsc_0201dsc_0185dsc_0212dsc_0178dsc_0232dsc_0188

Tento blog mohol mať pokojne titulok aj – Čo robiť s ranostajom. Odkedy sa totiž menil čas, Hanka vstáva o šiestej ráno. Doma ju dokážem udržať tak do ôsmej až deviatej hodiny, potom musíme vypadnúť von. Preto ma neuveriteľne potešil fakt, že bojnická ZOO otvára svoje brány už o ôsmej ráno! Iba pre porovnanie, ZOO v Bratislave v týchto dňoch otvára o desiatej.

Keď už sme boli na dušičky doma, rozhodli sme sa vyraziť aj do Bojníc. Existujú ľudia, ktorí si myslia, že v tomto období ako aj v zime sa do ZOO neoplatí chodiť, lebo takmer všetky zvieratá sú zalezené. Vôbec to tak ale nie je a je škoda prísť o taký zážitok ako je ZOO na jeseň. My sme dorazili do Bojníc okolo deviatej hodiny ráno a spravili sme veľmi dobre. Viaceré zvieratá v tomto čase totiž dostávajú raňajky a tak sme videli napríklad dikobraza, čo je dosť vzácne. (Škoda, že ZOO nemá vypísané časy kŕmenia jednotlivých zvierat, tak ako je napríklad vo Viedni.)

Objavili sme aj nového obyvateľa – pandu červenú. Prišla sa zvedavo pozrieť na deti úplne zblízka a tak mali o zážitok postarané. Tradične sme najviac času strávili v pavilóne opíc a vo viváriu. Po viac ako dvoch hodinách sme sa ešte dokázali presunúť k slonom a surikatám a potom sme išli späť domov, pretože Hanku čakal obedný spánok. Do ZOO chodím bez kočíka, zmyslom je unaviť dieťa. Ale na budúce ho možno už aj zoberiem, lebo takto sa dostaneme iba k slonom, čo je začiatok malého okruhu, na ktorom sú rôzne zaujímavé zvieratá ako zebry, kone, kozy, ťavy a pod. A ešte čosi. ZOO robí pravidelne rôzne akcie. Do pozornosti dávam momentálne tvorivé dielne pre dospelých. Viac o aktivite sa dozviete tu: http://zoobojnice.sk/tvorive-dielne-pre-dospelych/

Info o ZOO Bojnice nájdete tu: http://zoobojnice.sk/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s