Na Bibliotéke s malým dieťaťom

Bez komentárov

Nehovorím o malom dojčati, ktoré si dáte do šatky a veselo s ním pobeháte celé mesto. Ani o sedemročnom dieťati, ktoré sa už dokáže v pohode zabaviť samé a vie čítať. Hovorím o ani nie dvojročnom šidle, ktoré všetko zaujíma, všetko chce chytať, jesť a zásadne sa vás nechce držať za ruku. Návšteva Bibliotéky s Hankou však bola nad očakávanie parádna.

dsc_0023

dsc_0021

Do Incheby sme dorazili krátko po deviatej hodine, keď sa výstava otvorila. Naivne sme si mysleli, že prvý deň a tak skoro tam predsa nikto nebude. Boli tam všetci. Teda najmä školáci, ale aj škôlkari. Napriek tomu sa Hanka správala veľmi príkladne. Knihy ju totiž zaujímajú. Navyše v niektorých stánkoch mysleli presne na takýchto krpcov a pripravili rôzne aktivity. Preto ak by ste chceli ísť na Bibliotéku s  malým dieťaťom, určite sa zastavte v stánku Little Lane. Hoci nám páni hovorili, že aktivity na tabletoch a dotykovej obrazovke sú určené skôr pre deti od troch rokov, niečo zvládne už aj takéto „mrně“.  Aplikácie sú zamerané na vzdelávanie, čo je veľké plus, takže sa nemusíte báť nevhodného obsahu. Navyše, ako sme sa dozvedeli, niektoré sú aj zadarmo k stiahnutiu. Viac nájdete na www.littlelane.eu

dsc_0045dsc_0041

Hanka sa výborne vyhrala aj s kinetickým pieskom v stánku www.vnimavedeti.sk. Môžete si tam tiež vyskúšať novinku – modelovaciu hmotu. Okrem toho tam objavíte pre deti veľa rôznych hier (aj v štýle Montessori) a kníh. My sme siahli po veselých príbehoch s magnetkami. Ale aj ďalšie knihy sa mi zapáčili a vôbec neriešim, že je možno Hanka ešte na niečo také malá. Predčítať text jej môžem aj ja a pokiaľ má kniha pekné ilustrácie, tak viem, že ju zaujme. Po knihe s magnetkami som siahla, pretože je interaktívna.

dsc_0046

Okrem toho si Hanka vyskúšala aj digitálne kreslenie či hračky od Hape. Za viac ako dve hodiny ju Bibliotéka dokonale unavila. Spokojní sme boli aj my. (Škoda len, že pre takéto malé deti tam nebol vytvorený samostatný kútik. Väčšie deti sa môžu super vyhrať so stolovými hrami.) Na výstavu sme prišli so zoznamom kníh, ktoré sme chceli kúpiť. V stánku Martinusu nám slečna oznámila, že pokiaľ spravíme objednávku u nich priamo na Bibliotéke, tak budeme mať zľavu 20 %. Čo sme samozrejme nadšene využili a ušetrili tak asi desať eur. Ani Hanka neodišla na prázdno. Okrem knihy s magnetkami, sme jej kúpili aj knihu o krtkovi (stále najväčšia hviezda u nás doma) a zo stánku vydavateľstva Mladé letá sme si odniesli knihu Vieš, kto býva na farme?

Určite sa choďte na Bibliotéku pozrieť aj s malým dieťaťom. Viac o výstave nájdete tu: http://www.incheba.sk/vystavy/biblioteka-10880.html?page_id=10880

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s