Posvieť si na to!

DSC_0172DSC_0153DSC_0150DSC_0185DSC_0148DSC_0184DSC_0162

Čo by to boli za Vianoce, keby sme si pod stromčekom nenašli knihy? Je to ideálny darček. Keď už neviete čo darovať, tak kniha je väčšinou vhodná voľba. Teda pokiaľ nenatrafíte na niekoho, kto nečíta. Ale pri deťoch tento problém podľa mňa nehrozí. Nepoznám dieťa, ktoré by nebolo fascinované knihou. Niekoho zaujmú pekné ilustrácie, väčšie deti zase môžu dať prednosť rôznym encyklopédiám.

Pokiaľ zvažujete darček pre deti od 3 do 7 rokov, skúste si zalistovať v tejto knihe. My sme Tajomstvá našej Zeme z edície Posvieť si na to testovali na troch deťoch (3, 7 a 11 rokov) a každé z nej bolo nadšené. Kniha má pekné ilustrácie a jednoduchý text. Čo ju však robí zábavnou je spôsob, ako ilustrácie pracujú. Keď totiž pod stránku knihy šupnete zasvietenú baterku, odrazu objavíte nové kresby a zároveň dostanete odpovede na otázky v texte. Pomocou svetla napríklad objavíte pod morom delfína, odkryje sa vám ľadovec v plnej kráse a nájdete schované surikaty v tráve.

Hoci sa v knihe píše, že stačí jednotlivé stránky obrátiť proti svetlu, odporúčam siahnuť po baterke. Podstatne to uľahčí manipuláciu s knihou, ktorá je väčšia. Navyše môžete postupne objavovať „zázračný“ efekt každej stránky a tak držať dieťa v napätí.

Knihu odporúčam skôr pre menších. Myslím, že asi päť až sedemročné deti by mohli mať z knihy najväčší úžitok. Pri mladších deťoch sa asi ani netreba namáhať s čítaním textu. Väčšie deti si tam zase už asi nenájdu veľa nových informácií. Hoci moja 11 ročná neterka bola z knihy užasnutá. Osobne by som v tomto prípade knihu doplnila ešte nejakou ďalšou aktivitou zameranou na tému Zem, aby dieťa získalo nové vedomosti hravou formou.

Čo sa týka väzby, netrúfam si odhadnúť, koľko toho vydrží. To ukáže až čas. Každopádne ide o knižku, kde stránky dostávajú riadne zabrať. Hoci svietením baterkou ide o čosi šetrnejší spôsob, ako narábať s knihou.

Ďakujem vydavateľstvu Svojtka za poskytnutie knihy na recenziu.

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

2 myšlienky na “Posvieť si na to!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: