Kniha mesiaca – Sprievodca lesom

DSC_0238DSC_0052DSC_0216DSC_0226DSC_0077DSC_0235DSC_0231

Ak čakáte niečo ako Príručku mladých svišťov, budete sklamaní. Kniha od Petra Wohllebena je písaná tak, ako keby ste sedeli s kamarátom pri čaji a on vám vyprával rôzne veci o lese.

Napríklad sa dozviete, že zvieratám je šumák, či máte na sebe zelenú alebo krikľavoružovú bundu, pretože sú farboslepé, že deti nemusia byť v lese ticho, že spoliehať sa na mach ako na kompas je blbosť alebo ako si spraviť pohodlnú „lesnú“ posteľ. Už prvá kniha, ktorá vyšla u nás od tohto autora – Tajný život stromov, spôsobila, že sa na náš les, ktorý máme za domom, pozerám úplne inak. Po knihe Sprievodca lesom mám chuť vyraziť von doslova za každého počasia. Áno, aj keď je takáto o ničom zima. Navyše autor dáva aj niekoľko tipov na aktivity, ktoré sa s deťmi dajú v lese robiť. Ale mám pocit, že deti sa vedia dobre zabaviť aj bez toho, aby im niečo linkovali dospelí. Hanka chodí do Lesoparku veľmi rada. Objavuje kôru, mach, listy a tiež zvieratká. Na pomoc sme si začali brávať aj lupu, lebo pod ňou sa môžu aj obyčajné veci zdať zaujímavejšie. Bola by som rada, keby si moje deti vybudovali lásku k prírode. Presne o to ide aj Petrovi Wohllebenovi. Jeho štýl je neuveriteľne láskavý a doslova hladí dušu. Kdesi som o autorovi čítala, že je považovaný za spisovateľskú superstar. Úplným právom. Ak teda hľadáte niečo na čítanie počas zimných večerov, určite siahnite po knihách od Wohllebena. Majú iba jedinú nevýhodu. Čítajú sa na jeden dych.

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

2 myšlienky na “Kniha mesiaca – Sprievodca lesom

  1. Súhlasím. Prvú knihu som čítala s “otvorenými ústami” a očarená. Nevedela som ju pustiť z rúk, kým som ju nedočítala. Už sa teším na pokračovanie.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: