6 vecí, ktoré sa zídu pre dieťa vo veku 6 až 12 mesiacov

Toto je môj zoznam vecí, ktoré by ste mohli dobre využiť pri krpcoch medzi polrokom a rokom. Ak máte iné zaujímavé tipy, napíšte do komentára.

Pančuchy na traky. Mamina môjho muža ich volá pančuchy s plastrónmi a moja mama zase socialistické pančuchy. Tak či onak, nám sa veľmi osvedčili. Pri lezení sa nešúchajú dole, dieťa ma v teple chrbát, neprekážajú v pohybe, sú odolné a navyše 100 % bavlnené. My používame tie od Tatrasvitu. Majú ich v rôznych farbách, a áno, majú ich aj v tej kakačkovej, ktorú sme ako decká nosili. Ale hoci nie som fanúšikom hnedej, musím povedať, že po praktickej stránke, táto farba nemá chybu.

DSC_0066

Zubná kefka. Hanke aj Agátke začali ísť zúbky pomerne skoro. To znamená, že sa o ne musíme starať dlhšie a najmä poriadne, aby im vydržali, kým im nenarastú stále zuby. Hľadala som nejakú zubnú kefku pre Agátku, ktorá má momentálne 5 zubov. V DM drogérii sme našli takéto kombo. Ide o hryzadlo a kefku. Obe sú v obehu, pretože Agátke priebežne rastú ďalšie zúbky. Zatiaľ pre Agátku nepoužívame pastu, zdá sa mi to skoro. Pokiaľ sa vám nechce investovať do kefky, zúbky môžete čistiť aj gázou namotanou na prst. U nás sa to nikomu nechce riskovať, pretože Agátka dosť hryzie.

Zubné oblbováky. Mám pocit, že pri Agátke si každý jeden zub fakt „užijeme“. Preto striedame rôznych pomocníkov na úľavu. Zatiaľ sa nám najlepšie osvedčil Paralen. Ale ten dávam až v hraničnej situácii. Druhá najlepšia pomoc je Camilia. Ja viem, že mi niekto povie, že je to homeopatikum a tak si to iba nahováram, ale za seba poviem, že je tam fakt vidieť zlepšenie. Pomáhame si aj lokálnymi vecami ako napr. olejom od Saloos – První zoubek, alebo Dentinoxom či Kamistadom. Všetko to má ale veľmi krátkodobý efekt. Tak ako aj hryzadlá z chladničky.

DSC_0070

Nohavičkové plienky. Ak používate jednorazové plienky, toto môže byť zaujímavý tip do prebaľovacej tašky. Hneď ako začnú byť deti aktívne, môže byť problém ich prebaliť. Doma s tým ešte viem celkom efektívne bojovať (narýchlo strčím dieťaťu nejakú zábavku do ruky), horšie je to ale vonku. Preto sme si zadovážili nohavičkové plienky, ktoré sa veľmi ľahko a hlavne rýchlo nasadia. Rovnako rýchlo sa aj dávajú dole. V ponuke ich majú prémiové značky, ale aj DM značka Babylove či BIPA značka Babywell. My používame DM a BIPA plienky a sme veľmi spokojní.

DSC_0068

Vrecká na pyré. Ovocné pyré začala robiť manželova mamina (mohla by som napísať, že je to moja svokra, ale keď mne sa slovo svokra tááááák nepáči) ešte keď bola Hanka malá a pokračuje v tom aj teraz. Zavaruje ho do pohárov a my ho tak môžeme pekne preliať do vrecka. Keď sme niekde vonku je to veľká pomoc, pretože nemusíme so sebou ťahať ani pohárik ani lyžičku. Je to veľmi praktická pomôcka. Vrecká na pyré kúpite napríklad v DM drogérii. Tie sú dokonca vhodné aj do mrazničky!

DSC_0060

Zvuková knižka. Nie som zástancom blikotavých a vyhrávacích hračiek. Aj tak sú deti každý deň bombardované rôznymi podnetmi. Na milosť som ale zobrala zvukové knihy. Už pri Hanke som si všimla, že pomerne skoro dokázala vnímať zvuky zvierat a ostalo jej to doteraz. Nedávno sme dostali od kamarátky takúto zvukovú knihu. Myslím, že je z LIDLa. Okrem zvukov, ktoré nie sú veľmi hlasné, obsahuje kniha aj pekné ilustrácie. Publikácia má zaoblené hrany strán, čo je tiež výhoda, najmä pre bezpečnosť dieťaťa. Na knihe sa síce píše, že je určená pre deti od 18 mesiacov, ale pokojne by som ju odporučila aj mladším deťom.

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: