Ako zabaviť choré deti verzia 2.0

Zabudnite na všetko, čo som písala v predošlom blogu. To platí iba v prípade, že sedíte doma s dieťaťom týždeň. Pokiaľ ste zavretí asi mesiac a potrebujete nejak zabaviť drobca (viac drobcov), musíte z rukáva vyhrabať ťažšie kalibre ako omaľovánky. Toto sú tie naše.

Bunker – nemusíte kupovať tee-pee, stačia aj stoličky, kreslá, alebo aj stôl. Prehodíte cez to nejakú deku alebo plachtu a je hotovo. Deckám tam ešte zvyknem šupnúť aj baterku, nech majú v tej tme aj nejakú zábavku.

Domáci miláčik – túto aktivitu vymyslel môj muž a nápad to bol parádny. Na chodbe žije pavúk, taký ten záchodový. Hanka mu dala meno Tarantula. Tarantula sa nám zdala nejaká smutná a vychudnutá, preto sa manžel rozhodol, že keď doma pricapíme nejakú muchu, odnesie ju spolu s Hankou pavúkovi do siete. Tarantula sa po prvých kúskoch fakt potešila. Potom však už na množstvo múch nestačila a prišiel jej pomôcť kamoš. Nakoniec to obaja vzdali a odsťahovali sa na plafón. Asi nepotrebovali jesť tak často. Ale už sme si na chodbe vymákli ďalších jedákov.

Mäsožravá rastlina – keď už sme pri tých muchách….keďže žijeme na dedine, kde je dostatok dobytka i vysokej zvery o muchy či komáre nie je núdza. Vladino si povedal, že by nám s ich odchytom mohla pomôcť mäsožravá rastlina. Hanka je ňou fascinovaná. Vymýšľa si, že má brucho pod zemou, chce ju zalievať a starať sa o ňu. Dodatočne sme si naštudovali, že mäsožravá rastlina k svojmu životu až tak hmyz nepotrebuje. A pokiaľ sa vám jej uľútostí, stačí ju „prikrmovať“ raz za týždeň…No nič…

Domáci piknik – je v podstate leto, vonku vyše 30 nad nulou a my kvočíme doma. Je to nášup na psychiku, najmä ak máte za oknom krásnu prírodu. Čo s tým? Vymysleli sme si balkónové pikniky. To znamená, že všetky jedlá, požívame na balkóne. Z bezpečnostných dôvodov nemáme stoličky, sedíme teda na vankúšoch a ako stôl nám slúži podnos. Celkovo sa snažíme z balkóna vytrieskať maximum. Deti vešajú bielizeň, triedia štipce, komunikujú so susedmi a ak to ich kondícia aspoň trošku dovolí, môžu sa ošpliechať v malom bazéne s teplou vodou. Áno, je to slabá náplasť na to, že nemôžeme ísť von, ale stále lepšie ako nič.

Domáce fitnes – ja viem, že choré dieťa by malo ležkať v posteli, pozerať si knižku a chlipkať čajík, ale toto funguje fakt asi tak prvé dva dni choroby. Potom je decko z najhoršieho vonku a má dosť energie na to, aby rozsvietilo celé Las Vegas. Takže, čo s tým? My máme doma žinenku (ideálna na kotúle), overball (ak je podfúknutý, dá sa na ňom hopkať), bilibo a masážny valec. Deti všetko s obľubou využívajú. Ja viem, že by sa hodila ešte aj fitlopta, ale s tou nemáme najlepšie skúsenosti, keďže deti na ňu skákali a potom sa rovno skotúľali. Celkom dobrá alternatíva je „piškóta“.

foto: pixabay.com

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

2 myšlienky na “Ako zabaviť choré deti verzia 2.0

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: