Leto s deťmi v Prievidzi

Bez komentárov

DSC_0046DSC_0038DSC_0059DSC_006220180718_10174520180718_11181820180718_10234920180718_105725

Možno tu alebo v blízkom okolí bývate. Možno ste tu na prázdninách alebo dovolenke. Ak máte decká a potrebujete ich nejak „lowcostovo“ zabaviť, určite sa vyberte na dielničky.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi už niekoľko rokov organizuje na Námestí slobody letnú čitáreň. Koordinátorka Ninka pripravuje pre deti každý deň novú tvorivú aktivitu. Ak sa deckám nechce, môžu sa zahrať na pódiu, kde je pre ne k dispozícii hernička. Rodičia si zatiaľ môžu zalistovať časopismi alebo knihami, prípadne si môžu zahrať šach. Zvyčajne v utorok o 10. chodí deťom čítať rozprávky moja bývala triedna učiteľka a profesorka zo strednej školy Katarína Bubnášová. Všetko je „for free“. A pozor! Občas sa nájdu aj dobré duše ako pani Kotianová z tohto eshopu, ktorá sa rozhodla venovať materiál. Deti tak pod dohľadom skúseného pedagóga Antona Strateného zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Koši mohli vytvárať krásne obrázky na tému slnko. Pracovalo sa s týmito olejovými pastelmi a vrelo odporúčam. Obrázky boli nádherne farebné. Chystá sa ešte jeden takýto tvorivý workshop. Zvyčajne býva letná čitáreň otvorená od 10. do 17. hodiny, ale keďže nám tieto dni pripeká, zatvára sa už o 13. Sledujte facebookovú stránku KaSS, kde bývajú aktualizácie.

Druhý tip, ktorý mám pre vás, sú tvorivé dielne v Hornonitrianskom múzeu. Nájdete ho na Košovskej ceste 9 (vedľa starej budovy polície, ide o bývalé pľúcne oddelenie). Každú stredu počas prázdnin tu organizujú tvorivé dielničky. Pod palcom ich má Silvia Vadovičová, ktorá v múzeu pracuje. Začína sa o 10. hodine krátkou prednáškou na danú tému a potom sa tvorí. Workshopy sú určené i menším deťom. Naša trojročná Hanka si takto dokázala vytvoriť napríklad vlastný denníček scrapbookovou technikou. Samozrejme staršie a zručnejšie deti prispôsobujú „výkony“ svojim možnostiam. Vstupné je 1,5 € a dielnička trvá cca 2 hodiny.

Ďalšie tipy:

Do konca leta ešte stíhate napríklad aj Rozprávkové leto na námestí. Viac info tu.  Ak máte staršie alebo zručnejšie deti, môžete zbehnúť aj na dielničky do Regionálneho a kultúrneho centra v Prievidzi. Každý piatok sú pripravené rôzne workshopy. Viac tu. A ak sa dostanete do Hornonitrianskeho múzea, pozrite si výstavu prác študentov už vyššie spomínanej súkromnej umeleckej školy – Dvanásť v kruhu. Inšpiráciou bola strieborná misa – lanx. Na svete sa vraj zachovali dve takéto misy a jednu – tú krajšiu máme v Prievidzi. Momentálne je lanx aj vystavený, takže ho môžete v múzeu poobdivovať.

Krásne leto!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s