Tip na výlet – Arborétum Mlyňany

Bez komentárov

DSC_0359DSC_0360DSC_0354DSC_0352DSC_0316DSC_0428

Pred pár týždňami sa nám ozvala kamarátka, či by sme nedali stretnutie s deťmi v arboréte. Ide vlastne o botanickú záhradu venovanú najmä stromom a kríkom. Na Slovensku nájdete arborétum v Tesárskych Mlyňanoch blízko Zlatých Moraviec. Z Bratislavy je to asi hodinka cesty po diaľnici, my sme išli z Prievidze tiež asi hodinku po cestách neviem akej triedy, ale pohľad to bol naozaj veľmi pekný.

Hneď z úvodu treba upozorniť, že návšteva arboréta s deťmi nie je ten druh zážitku, ktorý by som nazvala „overstimulated“. To znamená, že nečakajte množstvo nadupaných atrakcií či stánky s občerstvením alebo suvenírmi na každom kroku. Osobne to hodnotím ako veľké plus.

Deti majú k dispozícii ihrisko, povedala by som, normálneho charakteru. Teda šmýkala, hojdačky a ešte zopár vecí. Vďaka tomu, tak môžu objavovať rôzne zákutia záhrady, čo bolo pre naše deti úplným magnetom. Nemali sme dopredu určené, čo by sme chceli vidieť, a tak sme sa nechali viesť deťmi, ktoré zaujímali rôzne „tajné“ chodníčky, zákutia a jazierka. Misia VYBEHAŤ DETI tak bola úspešná. Mrzelo ma, že bol trošku chladnejší deň a nespravili sme si tam aj piknik. Určite to v budúcnosti napravíme. Čo sa teda dá v arboréte vidieť? Všeličo. Nájdete tu hneď niekoľko náučných chodníkov (viac o nich tu). My sme sa motali najmä po východoázijskom a kórejskom. Ak chcete vedieť, čo práve v arboréte kvitne, kliknite si na ich stránku. My sme navštívili záhradu počas jedného májového sviatku, určite by nás potešili nejaké workshopy pre deti a dospelých, ale aj bez nich to bol veľmi príjemný výlet. Najbližšie pripravuje arborétum aj deň detí či výstavu ruží. Viac o akciách sa dozviete na ich stránke.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s