Baletná hudba – recenzia knihy

DSC_0070DSC_0092DSC_0081DSC_0071

Nad zvukovými knihami mnohí rodičia ohŕňajú nos. Ja som naopak veľký fanúšik, ale samozrejme všetko s mierou. Uvrešťané prípadne čudne prerozprávané rozprávky sú veľké NIE aj u nás. Ale pokiaľ sú v knihe pekné ilustrácie a deti majú záujem bádať a hľadať ďalšie informácie, som za.

Nedávno sa nám do rúk dostala zvuková kniha – Baletná hudba. Vydalo ju vydavateľstvo Yoyo Books. Knihu som kúpila pre trojročnú dcérku k meninám a nemohla som spraviť lepšie. Každá dvojstrana je venovaná jednému klasickému baletnému predstaveniu (Luskáčik, Popoluška, Coppélia, Labutie jazero, Giselle). Pod odklápacími okienkami dieťa nájde základné informácie nielen o predstavení, ale aj o balete ako umení. Pokiaľ teda váš drobec nevie čítať, bez vašej pomoci sa nezaobíde. Menším deťom odporúčam však voľné prerozprávanie príbehu. Každému baletu sú venované dve krátke hudobné ukážky, ktoré treba nájsť pod okienkami. Moje deti by si želali, keby tie ukážky boli dlhšie (neviem, je tam problém s právami?). Na podporu zvedavosti to však stačí.  Na youtube je možné nájsť konkrétne vystúpenia, čo je úžasné rozšírenie nielen detského obzoru. Pretože ruku na srdce, väčšina z nás pozná Labutie jazero a Luskáčika, ale už taký balet Giselle…no neviem. Treba tiež dodať, že všetko je doplnené veľmi milými ilustráciami.

Čo sa týka negatív, treba asi povedať, že knižky s odklápacími okienkami sú ošemetná záležitosť. A tak už po pár dňoch intenzívneho používania som jedno okienko musela lepiť. Čo však neznamená, že by išlo o nekvalitnú tlač, iba moje deti sa nechali uniesť.

Mínusom sú aj okienka so zvukmi. Treba nájsť určitú polohu, v ktorej daná hudba zahrá a miesto treba naozaj silno stlačiť. Aj menšie deti si s tým ale po určitom čase a poctivom nácviku poradia.

Pokiaľ máte doma drobca, ktorý je fascinovaný baletom alebo hudbou, s veľkou pravdepodobnosťou mu touto publikáciou ulahodíte.

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: