Ako prežiť karanténu s deťmi

Dietky máme už nejaký ten piatok doma, preto nezaškodí, dať zopár tipov, ako ich zabaviť. A nielen deti. Poďme na to.

  1. joga pre deti – neviem, či existuje lepší youtube kanál pre cvičenie jogy s deťmi ako Cosmic Kids Yoga. Nemusíte mať úplne vybrúsenú angličtinu a cviky zvládnu aj začiatočníci. Osobne odporúčam Saturday morning yoga videá, ktoré sú neraz ušité na nejakú obľúbenú rozprávku (Frozen, Trolkovia apod.)
  2. Art for Kids Hub – chce od vás dieťa, aby ste mu nakreslili morskú pannu, sovu či rytiera? Už vás nemusí chytať panika, dieťa si to môže nakresliť samo. Stačí si kliknúť na tento kanál, kde inštruktor krok po kroku vysvetľuje a ukazuje, ako čo nakresliť. Spolu s ním kreslí aj dieťa (rôzne vekové kategórie), aby ste sami videli, čo sa dá zvládnuť a ako to vyzerá. Hoci niektorí odborníci aj rodičia neuznávajú takýto spôsob kreslenia, na pobavenie je to fajn.
  3. Poďme von – hoci je náš pohyb značne obmedzený, pokiaľ nemusíte vyslovene trčať doma v karanténe, do prírody si vybehnúť môžete (píšem 31.marca. Samozrejme, sledujte odporúčania a nariadenia vlády SR v súvislosti s výskytom koronavírusu na Slovensku). Čo je najlepšie, aj vonku sa dá učiť. Odporúčam vám kliknúť na stránku ucimesevenku a svobodnahra. Prírodu si však môžete preniesť aj dnu, český rozhlas totiž ponúka službu  Hlas pro tento den, kde si môžete nakliknúť, aký zvuk vydávajú rôzne zvieratá.
  4. A keď sme už pri tom počúvaní, netreba zabúdať ani na Slovenský rozhlas, ktorý má v ponuke aj internetové rádio pre deti Rádio Junior.
  5. Na záver by som ešte dala do pozornosti vyslovene pre maminy youtube kanál Jady A. Učiteľka a mama štyroch detí, ktorá ich vzdeláva doma. Nájdete u nej veľa tipov a rád, ktoré sú použiteľné aj v našich zemepisných šírkach. Pokiaľ hľadáte nejaké dobré rady ohľadom montessori vzdelávania najmenších, skúsite si kliknúť sem a niečo vybrať.

Želám veľa fyzického aj psychického zdravia!

Autor classymomblog

Žena, ktorá si užíva život s rodinou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: